Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Wigilia 2023

Utworzono dnia 19.12.2023

W dniu 18 grudnia 2023 roku w Klubie Senior + w Mąkosach Starych odbyła się Wigilia. Uroczystość wigilijna rozpoczęła się, jak tradycja karze, odczytaniem fragmentu Pisma Świętego i odśpiewaniem kolęd w wykonaniu seniorów. Następnie Seniorzy przełamali się opłatkiem.

czytaj dalej... na temat: Wigilia 2023

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Utworzono dnia 19.12.2023

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

W ramach   przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia seniorzy z Klubu Senior + wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych i przygotowali własnoręcznie stroiki świąteczne. Podstawą  do stworzenia stroików była obręcz styropianowa, którą należało owinąć wstążką. Następnie za pomocą kleju na gorąco przyklejano różnego rodzaju ozdoby. I tu można było wykazać się inwencją i pomysłowością. Każdy z uczestników przygotował stroik, każdy ze stroików był inny, ale wszystkie piękne.

czytaj dalej... na temat: Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Zapytanie ofertowe

Utworzono dnia 04.12.2023

ZAPYTANIE OFERTOWE

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi zaprasza do złożenia oferty na świadczenie usług całodobowego schronienia dla osób bezdomnych, których ostatnim miejscem zameldowania jest Gmina Jastrzębia.

czytaj dalej... na temat: Zapytanie ofertowe

Pomoc dla osób bezdomnych z terenu gminy Jastrzębia

Utworzono dnia 27.11.2023

Gmina Jastrzębia zawarła umowę na świadczenie usług schronienia dla osób bezdomnych z naszego terenu ze Stowarzyszeniem ALTER-EGO ul. Wiślana 7, 05-077 Warszawa Wesoła

czytaj dalej... na temat: Pomoc dla osób bezdomnych z terenu gminy Jastrzębia

Dzień Seniora

Utworzono dnia 16.11.2023

14 listopada 2023 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora w Klubie Senior +
w Mąkosach Starych. W obchodach Dnia Seniora wzięli  udział przedstawiciele lokalnych władz – Pan Wojciech Ćwierz Wójt Gminy Jastrzębia, Pani Marzena Zawadzka – Hernik Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi, Pan Marcin Mąkosa Radny Gminy Jastrzębia. W spotkaniu brali również udział wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mąkosach Starych.

czytaj dalej... na temat: Dzień Seniora

Ważna informcja

Utworzono dnia 07.11.2023

W związku z pojawiającymi się doniesieniami od mieszkańców Gminy Jastrzębia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi oświadcza, że nieprawdziwe są informacje, iż udzielono rekomendacji jakiejkolwiek firmie zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi, pompami ciepła, magazynowaniem energii, klimatyzacjami, matami grzewczymi, systemami zarządzania energią, itp. Ponadto informuje się, że pracownicy Ośrodka nie występują
w imieniu jakiegokolwiek przedsiębiorcy i nie proponują zawierania umów.

czytaj dalej... na temat: Ważna informcja

Program Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 Plus

Utworzono dnia 31.10.2023

Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi z terenu województwa mazowieckiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Radomiu realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 plus współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  kwiecień 2023– wrzesień 2023.

czytaj dalej... na temat: Program Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 Plus

Zaproszenie

Utworzono dnia 08.11.2023

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi uprzejmie informuje, iż w dniu 16 listopada 2023 r. o godzinie 11.00 w Klubie Senior + w Mąkosach Starych, Mąkosy Stare 69, 26-631 Jastrzębia odbędzie się spotkanie z psychologiem i funkcjonariuszem policji. Tematem spotkania będą  etapy depresji oraz metody oszust seniorów. Spotkanie obędzie się w ramach projektów socjalnych ,,Świadomy Senior’’ i ,,My dla siebie nawzajem III’’

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne do udziału w spotkaniu.

czytaj dalej... na temat: Zaproszenie

Dzień Wolny

Utworzono dnia 23.10.2023

Dzień 13 listopada 2023r. (poniedziałek) ustala się dniem wolnym od pracy dla części pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi oraz dzień 17 listopada 2023r (piątek) dla pozostałych pracowników w zamian za święto przypadające w dniu 11 listopada 2023r. (sobota).

czytaj dalej... na temat: Dzień Wolny

Zostań rodziną wspierającą

Utworzono dnia 10.10.2023

Zostań rodziną wspierającą

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo - wychowawczych.

czytaj dalej... na temat: Zostań rodziną wspierającą

ZAŁĄCZNIKI: