Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Ogólnopolskie Senioralia 2022

Utworzono dnia 04.10.2022

Dnia 28.09.2022 r. na stadionie PGE Narodowym odbyły się Senioralia 2022. To spotkanie osób, korzystających z rządowych programów wsparcia, realizowanych przez MRiPS, takich jak „Senior+” i „Aktywni+”. Do stolicy przyjechało ok. 600 osób z całej Polski. Wydarzenie zostało przygotowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Senioralia odwiedziła minister Marlena Maląg, oraz wiceminister Stanisław Szwed, Joanna Borowiak, posłanka na Sejm RP i przewodnicząca sejmowej Komisji Senioralnej, która odczytała list do uczestników Senioraliów, wystosowany przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek.       

Życzenia seniorom złożyła także obecna na Senioraliach Urszula Rusecka, posłanka na Sejm RP i przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.           
W spotkaniu tym uczestniczył również Klub Senior + z Mąkos Starych, gm. Jastrzębia, który w części artystycznej zaprezentował swoje umiejętności i zaśpiewał dwie piosenki: „Chodziłem do ciebie” i „Jakie życie jest piękne”. Dla seniorów z naszego klubu udział w tym spotkaniu był wyjątkowym przeżyciem oraz wyśmienitą okazją do zobaczenia Stadionu PGE Narodowy.

Senioralia 2022

Utworzono dnia 04.10.2022, 10:25