Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Ogólnopolskie Senioralia 2022

Utworzono dnia 04.10.2022

Dnia 28.09.2022 r. na stadionie PGE Narodowym odbyły się Senioralia 2022. To spotkanie osób, korzystających z rządowych programów wsparcia, realizowanych przez MRiPS, takich jak „Senior+” i „Aktywni+”. Do stolicy przyjechało ok. 600 osób z całej Polski. Wydarzenie zostało przygotowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Senioralia odwiedziła minister Marlena Maląg, oraz wiceminister Stanisław Szwed, Joanna Borowiak, posłanka na Sejm RP i przewodnicząca sejmowej Komisji Senioralnej, która odczytała list do uczestników Senioraliów, wystosowany przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek.       

Życzenia seniorom złożyła także obecna na Senioraliach Urszula Rusecka, posłanka na Sejm RP i przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.           
W spotkaniu tym uczestniczył również Klub Senior + z Mąkos Starych, gm. Jastrzębia, który w części artystycznej zaprezentował swoje umiejętności i zaśpiewał dwie piosenki: „Chodziłem do ciebie” i „Jakie życie jest piękne”. Dla seniorów z naszego klubu udział w tym spotkaniu był wyjątkowym przeżyciem oraz wyśmienitą okazją do zobaczenia Stadionu PGE Narodowy.

Senioralia 2022

Utworzono dnia 04.10.2022, 10:19