Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Misja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

Uznając profilaktykę za skuteczne narzędzie oraz biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientów, z empatią i zasadą poszanowania godności, świadczymy skuteczną pomoc i udzielamy zindywidualizowanego wsparcia mieszkańcom gminy Jastrzębia dążąc do poprawy jakości ich życia.

Święty Mikołaj dla Seniora

Utworzono dnia 07.12.2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi po raz drugi wziął udział w akcji ,,Święty Mikołaj dla Seniora” organizowanej przez Fundację o takiej samej nazwie, której celem było dotarcie do seniorów, którzy pisali listy do Świętego Mikołaja ze swoimi marzeniami i potrzebami.

W październiku, przy pomocy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej seniorzy napisali listy do Świetego Mikołaja. Proces ten wzbudził w nich wiele pozytywnych emocji. Seniorzy mogli przypomnieć sobie, jak w dzieciństwie pisali listy, a potem, 6 grudnia, wyczekiwali upragnionego prezentu. W tym roku mogli wrócić do tamtych lat bowiem 6 oraz 7 grudnia Święty Mikołaj wraz z dwoma Elfami odwiedzili siedemnastu seniorów i wręczyli im wymarzone prezenty do rąk własnych. Wszyscy bardzo ucieszyli się z prezentów.

Prezenty zostały zakupione oraz wysłane do siedziby Ośrodka przez ludzi dobrej woli, których dany list spośród tysiąca opublikowanych na stronie Fundacji poruszył w sposób szczególny i chwycił za serce. Paczki do Ośrodka spływały od połowy listopada do samego finału. Przed samym finałem mieliśmy problem gdzie trzymać paczki od Mikołaja. Niektórzy seniorzy od tego samego Mikołaja dostali nawet po dwie paczki. Seniorzy już od rana wyczekiwali Mikołaja przygotowując pyszne ciasteczka dla niego.

Potrzeby Seniorów były bardzo różnorodne: mikrofala, kuchenka gazowa, kurtki, słodycze oraz artykuły spożywcze. Prezenty bardzo ucieszyły seniorów. Część z nich nie spodziewała się,  że ich marzenia zostaną spełnione. Jednak wszystkie potrzeby naszych seniorów zostały spełnione.  Osoby zaczęły na nowo wierzyć w Świętego Mikołaja. Niektórzy czekali na Świętego całe życie, w dzieciństwie nie dotarł, aż tu zawitał po 80 latach.

W tym roku Fundacja „Święty Mikołaj dla Seniora” opublikowała 11560 listów napisanych przez seniorów. Listy pochodziły z terenu całej Polski. Wszystkie listy zniknęły ze strony.  Mikołaj za pomocą swoich skrzatów starał się dowiedzieć jak najwięcej o seniorze oraz dopasować prezent.  

Mikołaj bardzo lubi sprawiać radość wszystkim nie tylko dzieciom. Tak naprawdę każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Dzięki jego wizytą w tym roku część seniorów może spędzić zimowe wieczory pod ciepłym kocem pijąc smaczną herbatę i podjadając ciasteczka z miłosnym nadzieniem.

Święty Mikołaj dla Seniora

Utworzono dnia 07.12.2022, 15:40